Wakacje z Angielskim

„Vacation with English” pod takim hasłem przez sześć wakacyjnych tygodni odbywały się zajęcia z języka angielskiego prowadzone w Szkole Podstawowej w Gaszynie przez wolontariuszkę ze Stanów Zjednoczonych Alexandrię Monroe. Alexandria, pracująca na co dzień z dziećmi w jednym z przedszkoli w Waszyngtonie przyjechała do nas w ramach programu organizacji World Teach skupiającej studentów, a także nauczycieli pragnących uczyć języka angielskiego na całym świecie. Na te wakacje Alexandria wybrała Polskę i naszą niewielką szkolę w Gaszynie. Na zajęcia z Panią o trochę egzotycznej urodzie, przychodziły dzieci z Gaszyna, z Wielunia, a nawet gościnnie te, które przebywały tutaj na wakacjach, tak jak Marta z Krakowa. W miłej atmosferze zabawy uczniowie rozwijali i ćwiczyli umiejętności rozumienia i wykorzystania języka angielskiego w praktycznych sytuacjach, zarówno w klasie, jaki i na szkolnym placu zabaw. Wśród wielu innych, dużą popularnością cieszyła się gra BINGO, bo dzięki niej łatwo do głowy wchodziły słówka, a przy okazji można było „zarobić’ kilka cukierków. Oczywiście, kto zdobył najwięcej cukierków, ten wygrywał. Można było też rysować, lepić z plasteliny, wycinać, kleić, czyli robić to, co dzieci lubią najbardziej. Przerwy też były fajne – zawsze na boisku lub na placu zabaw.

Z ogromną satysfakcją, ale i z zadowoleniem my nauczyciele, zauważamy , że są dzieci, które mimo wakacji ochoczo przychodzą do szkoły, żeby się uczyć. – Are they crazy? – pytała żartobliwie Alex. Czy one są szalone? Na pewno trochę, tak pozytywnie zakręcone. Jak wszystkie dzieci, które lubią się bawić w gronie swoich rówieśników, nieważne że w szkole i że są to wakacje.